3 lihtsat viisi, kuidas jätta meelde inimeste nimesid

Praktiline mustkunst

Pääse igaveseks nendest piinlikutest olukordadest, kus sulle ei meenu vastasolija nimi.

See vana hea klassikaline. Oled kuskil üritusel-peol ja näed, et kaugelt keegi naeratab ja vaatab sind. Endamisi mõtled korra, et ju vist näed siis täna eriti hea välja. Juba tundmatud naeratavad! Aga ootamatult kuskilt kaugelt mälusopist, mida arvasid üldse enam mitte eksisteerimast, hakkab koitma. Tegu ei olegi sinu kujutletava sarmiga, vaid see on mingisugune vana tuttav kuskilt, no üldse kohe ei meenu. Naeratad vastu ja sinu kõige suurimaks hirmuks võttis ta nüüd suuna sinupoole ning on kohe, kohe kohal. Paanika!

Proovid oma viimased ajurakud tööle panna ja selle nime kuskilt välja võluda. Kübar jäi koju nii, et sealt ei tule täna midagi – peab enda mäluga hakkama saama.

Kuna pidev tehnoloogiale toetumine on võtnud sult ka kümnepiires arvutusoskuse ning viinud su konstantsesse mäluauku siis otsid veel tulutult, aga paaniliselt enda peast kasvõi mingisuguseidki häguseid mälupilte, konteksti ja kõige enam NIME. Nime, mis aitaks sul kuidagigi sellest piinlikust olukorrast, mis kohe, kohe siin välja pääseda, aga ei. Ta on kohal. Keerutades ja lootes, et kuidagiviisi see nimi kuskilt lõpuks välja tuleb põrud totaalselt,  jätad lolli mulje ja jääd häbisse. Jooksed esimesel võimalusel vetsu ja googledad: “Kuidas jätta meelde inimeste nimesid?”. Palju õnne, oled õiges kohas!

Kurikuulsa raamatu “Kuidas võita sõpru ja mõjustada inimesi” autor Mr. Dale Carnegie ütles: “Inimese nimi on temajaoks kõige magusam ja tähtsam heli ükskõik mis keeles”, nii et kui sa tahad järgmine kord head muljet jätta, luua teistega usaldustunnet ja tugevamat sidet siis loe see artikkel läbi.

1. Kuula – Kõigepealt peaks alustama õige mõtteviisiga. Võta omale eesmärk ja näe vaeva, et inimeste nimed meeles hoida. Pööra neile tähelepanu ja KUULA!

2. Visualiseeri – Kuna ajul on palju kergem meelde jätta pilte, kui sõnasid siis proovi tähelepanu pöörata mõnele märkimisväärsele füüsikalisele omadusele tutvumise ajal. Samal ajal, kui te räägite proovi seostada tema nime millegi visuaalsega. Näiteks, kui ta nimi on Martin Sokk siis kujuta ette, et tal on peas suur sokk. Kui ta nimi on Oliver Põder siis pane talle Põdra sarved pähe. (see ei ole nali, mida imelikum seda parem. Te ei kujuta ettegi millised te kõik minu peas välja näete).

Teine variant sama tehnikat kasutades oleks ette kujutada mõnda sama nimega tuttavat või kuulsust. Kui tutvud kellegi Eveliniga siis kujuta teda näiteks kohvik Komeedi katusel koos Evelin Ilvesega õrnalt õõtsumas.

3. Korda – Kellegagi rääkides korda tema nime niipalju, kui võimalik (aga mitte liiga palju, jätaksid väga kahtlase mulje). Mitte ainult ei aita see luua tugevamat sidet, vaid on hea moodus nime kinnistamiseks.

*Boonus – Küsi mingisugune täpsustav küsimus tema nime kohta või tee mõni kompliment samal teemal. “Huvitav nimi, kust see tuli?” – Ilmselge, et seda tehnikat saab kasutada vaid siis, kui kellelgi ongi huvitav nimi.

Nimede meelde jätmine võib nõuda sinult esialgu küll veidi pingutust, aga selles kogu asja mõte ongi. See on kerge viis luua kiiresti tugev usaldusuhe kahe inimese vahel, mis on aluseks pikajalisele sõprussuhtele. 

Minu tegemistega saad end kursis hoida Facebooki ja Instagrami vahendusel.

Kommentaarid

  • Tänan jagamast, Kevin! Rõõm lugeda ning õppida selles puhtas virtuaalkeskkonnas, mille oled loonud.
    Edu Sulle!

  • Aitäh! See artikkel on eriti põnev, kuna ma olen pidevalt püüdnud oma halba nimedemälu oma töö taha peita – et tutvun ma ju nii paljude inimestega. Tegelikult pean rohkem püüdma ning see siin aitab 🙂

Lisa kommentaar

Next post:

16. veebr 5 praktilist tehnikat inimeste veenmiseks

Previous post:

2. veebr Kuidas saada aru, et keegi sulle valetab? II Osa